Oferta

Rekuperator Metalplast EURO 500

Rekuperatory Euro 500 o wydajności ponad 500 m³/h (przy 200 Pa) to idealne rozwiązanie dla średnich i dużych domów jednorodzinnych, biur oraz budynków użyteczności publicznej. Estetyczna i trwała obudowa, wymiennik przeciwprądowy o wysokiej sprawności, silniki EC oraz sterownik dotykowy to główne cechy przemawiające za tą jednostką.


Euro 500 doskonale sprawdzi się w każdym systemie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Wysoka jakość podzespołów użytych do budowy tego rekuperatora gwarantuje wieloletnią i bezawaryjną pracę, natomiast powszechna dostępność materiałów eksploatacyjnych (tkanin filtracyjnych) oraz niski pobór energii elektrycznej wpłynie na niskie koszty użytkowania urządzenia.

Rekuperator Metalplast EURO 500 - charakterystyka akustyczna Rekuperator Metalplast EURO 500 - charakterystyka przepływowa Rekuperator Metalplast EURO 500 - wymiaryc

Zalety rekuperatora Metalplast Euro 500:

 • wysoki spręż dyspozycyjny oraz duża wydajność centrali (do 600 m³/h przy 150 Pa),
 • energooszczędne wentylatory z silnikami EC,
 • przeciwprądowy wymiennik z tworzywa sztucznego o wysokiej sprawności,
 • bardzo dobra izolacja termiczna,
 • czytelny panel dotykowy z funkcja programowania każdego dnia tygodnia,
 • możliwość rozbudowy,
 • wbudowany system antyzamrożeniowy,
 • automatyczny by-pass,
 • możliwość zmiany położenia króćców przyłączeniowych,
 • niskie koszty eksploatacyjne (wymiana samej tkaniny filtracyjnej, a nie całych filtrów).

Model: Cena:
Metalplast EURO 500
6 900 zł netto + VAT
Sterownik: Cena:
sterownik rekuperatora onyxSterownik OnyX
Oryginalny sterownik z panelem dotykowym, programatorem tygodniowym, funkcją przewietrzania oraz zegarem
gratis
Dostawa: GRATIS!

UWAGA! Do cen należy doliczyć VAT w wysokości 23%. Przy zakupie rekuperatora
wraz z usługą montażu, na całość naliczany jest podatek VAT w wysokości 8%.


Parametry techniczne: EURO TG 500
Nominalna wydajność powietrza 500 m³/h
Spiętrzenie statyczne Zgodnie z charakterystyką
Sprawność odzysku ciepła do 90%
Typ wymiennika przeciwprądowy z tworzywa sztucznego
Pobór mocy wentylatorów max. 350 W
Ciśnienie akustyczne do 58 dB(A)/1m
Automatyczny bypass TAK
System antyzamrożeniowy TAK
Średnica przyłączy wentylacyjnych 4 x Ø200 mm
Stopień ochrony IP 40
Klasa izolacji urządzenia I
Średnica przyłączy wentylacyjnych 4 x Ø200 mm
Wymiary [wys. x szer. x gł.] [mm] 706x1150x686
Waga 58 kg
Typ silników EC – prądu stałego
Napięcie zasilające 230V AC/50Hz
Klasa zastosowanych filtrów G-4

Wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy

EURO 500 został wyposażony w wymiennik ciepła o unikalnych rozwiązaniach, opatentowanych przez czołową firmę branży wentylacyjnej na rynku europejskim. Specjalna konstrukcja i zastosowanie najnowocześniejszych tworzyw sztucznych pozwoliła uzyskać powierzchnię wymiany ciepła wynoszącą 37m2. Innowacyjne materiały czynią go lekkim oraz umożliwiają łatwy demontaż i konserwację. Dzięki skutecznej wymianie ciepła w trzech płaszczyznach, odzysk ciepła jest bardziej efektywny. Maksymalna sprawność rekuperatora EURO 500 została sprawdzona doświadczalnie i osiąga wartość do 90%.

Wentylatory promieniowe komutowane elektronicznie (EC)

Do budowy rekuperatora zastosowano wentylatory zapewniające dużą wydajność powietrza oraz odpowiedni spręż dyspozycyjny (500 mm³/h przy 200 Pa). Komutacja elektroniczna umożliwia płynne sterowanie oraz zapewnia stabilność prędkości obrotowej. Zainstalowanie modułów mocy w piaście wentylatora polepsza ich chłodzenie i wydłuża żywotność wentylatorów.

Automatyczny bypass letni

Rekuperator EURO 500 posiada bardzo efektywny bypass o dużej powierzchni. Jego praca sterowana jest za pomocą czujników temperatury znajdujących wewnątrz rekuperatora. Zapewnia on optymalne parametry powietrza w okresach przejściowych tj. wiosna i jesień oraz pozwala w okresie letnim na schłodzenie powietrza w pomieszczeniach w nocy.
Jeżeli dom jest pusty, centrala pracuje na najniższej wydajności. Pojawienie się domowników powoduje zwiększanie wydajności rekuperatora.

Możliwość zmiany konfiguracji króćców przyłączeniowych

Konstrukcja rekuperatora EURO 500 pozwala na zmianę położenia króćców wentylacyjnych, które mogę zostać zamontowane w pozycji poziomej lub pionowej. Dzięki temu łatwiej zamontować urządzenie w trudno dostępnych miejscach, tj. niskie poddasza lub pomieszczenia gospodarcze.

System zapobiegający szronieniu wymiennika

W bardzo niskich temperaturach powietrza zewnętrznego oraz w niekorzystnych warunkach pracy w centrali EURO 500 automatycznie aktywuje się system zapobiegający szronieniu wymiennika. Jego działanie polega na uchylaniu przepony bypassu lub załączenia dodatkowej nagrzewnicy wstępnej (opcja).

Filtry klasy G-4 z wymiennymi wkładami

Aby obniżyć koszty eksploatacyjne, w centrali EURO 500 zastosowano ramki z wymiennymi wkładami filtracyjnymi. Użycie ogólnodostępnej tkaniny filtracyjnej powoduje, że wymiana filtrów w rekuperatorze jest bardzo tania. Opcjonalnie można zastosować filtry klasy F-7, dedykowane dla alergików..

Sterownik z ekranem dotykowym

Rekuperator EURO 500 posiada sterownik wyposażony w przejrzysty i czytelny wyświetlacz z ekranem dotykowym. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna i przyjazna dla użytkownika. Wszystkie informacje prezentowane są w postaci ikon i symboli.

Kontroler wyposażony jesty w następujące funkcje:

 • ręczny lub automatyczny tryb sterowania wydajnością powietrza
 • tygodniowy program nastaw użytkownika
 • funkcja szybkiego przewietrzania
 • współpraca z zewnętrzną nagrzewnicą wodną lub elektryczną
 • cyfrowy pomiar temperatury otoczenia lub powietrza w kanale nawiewnym
 • funkcja blokady klawiatury
 • pamięć nastaw parametrów pracy urządzenia po odłączeniu napięcia zasilania

Estetyczna obudowa oraz doskonała izolacja termiczna

Elementy obudowy urządzenia zostały zrobione z tworzyw sztucznych o wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia oraz promienie UV. Dzięki temu łatwo można utrzymać je w czystości. Izolację termiczną rekuperatora stanowi warstwa wełny mineralnej o grubości 20 mm, która umieszczona została między metalowymi ściankami szkieletu rekuperatora, co dodatkowo doskonale wpływa także na redukcję hałasu.


specyfikacja PDF EURO 500

Polecamy:

Rekuperator reQnet reQ V.400/550 HRV/ERV

reQnet reQ V.400/550 HRV/ERV HIT

Najlepszy rekuperator do małego domu z wymiennikiem entalpicznym (z odzyskiem wilgoci), silnikami EC, automatycznym by-passem i rozbudowaną automatyką.

Rekuperator reQnet reQ H.400/500 HRV/ERV

reQnet reQ H.400/500 HRV/ERV HIT

Najlepszy rekuperator do małego domu z wymiennikiem entalpicznym (z odzyskiem wilgoci), silnikami EC, automatycznym by-passem i rozbudowaną automatyką.

Rekuperator reQnet reQ F.350 ERV

reQnet reQ F.350 ERV HIT

Najlepszy rekuperator do małego domu z wymiennikiem entalpicznym (z odzyskiem wilgoci), silnikami EC, automatycznym by-passem i rozbudowaną automatyką.

Rekuperator iZZi 302 ERV

iZZi 302 ERV HIT

Następca najciekawszego rekuperatora do małego domu. Najlepszy na rynku stosunek ceny do jakości i wyposażenia, tj. wymiennik entalpiczny (z odzyskiem wilgoci), silniki EC, izlowany by-pass i rozbudowana automatyka.

Rekuperator iZZi 300 ERV

iZZiFAST 300 ERV

Najlepszy rekuperator do małego domu z wymiennikiem entalpicznym (z odzyskiem wilgoci), silnikami EC, automatycznym by-passem i rozbudowaną automatyką.

Rekuperator Thessla Green AirPack Home

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 300/400/500

Najnowszey model polskiego producenta central wentylacyjnych Thessla Green. Model Home to przede wszystkim cicha praca, wysoki odzysk ciepła oraz niski pobór prądu.

Renovent Excellent

Rekuperator Brink Renovent Excellent 450/400/300/180

Najnowszy model rekuperatora firmy Brink z powiększonym wymiennikiem ciepła oraz automatycznym by-passem i nagrzewnicą wstępną w wyposażeniu standardowym. Centrala występuję w trzech wersjach - o wydatku 400 m³/h, 300 m³/h i 180 m³/h.

Rekuperator J.E.StorkAir Comfo

Rekuperator Zehnder ComfoAir Q 350/450/600
AerisNEXT 350/450/600

Najnowszy model rekuperatorów Zehnder / Aeris cechujący się bardzo niskim poborem prądu, cichą pracą oraz bardzo dużą wydajnością termiczną.

Rekuperator J.E.StorkAir Comfo

Rekuperator Zehnder ComfoAir 350/450/550 Basic/Luxe ERV (J.E.StorkAir Comfo350/450/550, Aeris)

Najwyższej klasy holenderskie rekuperatory z wymiennikami przeciprądowymi (w opcji wymiennik entapliczny), automatycznym by-passem i rozbudowaną automatyką. Jedena z najlepszych central wentylacyjnych na rynku.

Rekuperator Thessla Green AirPack

Rekuperator Thessla Green AirPack 170f/300/400/650/850

Najnowoczesniejsze polskie centrale wentylacyjne z zaawansowaną automatyką Green-T, silnikami RediCal, wymiennikiem przeciwprądowym oraz układem Direct Return Air Flow.

rekuperator onyx classic 550

Rekuperator OnyX Classic 550 / Classic 550 II

Wydajna centrala wentylacyjna o maksymalnym wydatku powietrza do 720 m³/h, posiadająca silniki EC oraz wymiennik przeciwprądowy o sprawności do 95%. Przystosowana została do pracy w trudnych warunkach.

Dospel Luna 200

Rekuperator DOSPEL Luna 200

Mała i prosta centrala wentylacyjna wyposażona w wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy i manualny by-pass. Przeznaczona jest do budynków o powierzchni do ok. 100m2.

Dospel Optimal 400

Rekuperator DOSPEL OPTIMAL 400

Centrala Optimal 400 wyposażona jest w 2 wymienniki krzyżowo-przeciwprądowe, wentylatory prądu stałego oraz posiada system antyzamrożeniowy. Ponadto do centrali dołączony jest w standardzie sterownik z programatorem tygodniowym.

VORT Prometeo HR 400

Rekuperator VORT Prometeo HR 400 PLUS

Włoska jakość, silniki EC, wymiennik przeciwprądowy, czujniki wilgotności oraz CO2, automatyczny by-pass i bezprzewodowy pilot - to najważniejsze cechy nowej centrali na naszym rynku o wydajności 320m3/h.

czujnik CO2, czujnik wilgotności i bezprzewodowy pilot

VUT mini - tani rekuperator

Rekuperator Vents VUT mini

Ekonomiczny rekuperator o wydajności od 200 do 345 m3/h z aluminiowym wymiennikiem krzyżowym, silnikami prądu stałego (EC) lub zmiennego, systemem przeciwzamrożeniowym i filtrami klasy G4.

Brink Renovent Sky

Rekuperator Brink Renovent Sky 150/300 (PLUS)

Nowy model centrali firmy Brink w wersji podwieszanej. Rekuperator posiada wymiennik przeciwprądowy i automatykę sterującą. Ppozwala na maksymalny wydatek powietrza rzędu 300 m³/h.

UWAGA! Do cen należy doliczyć VAT w wysokości 23%. Przy zakupie rekuperatora
wraz z usługą montażu, na całość naliczany jest podatek VAT w wysokości 8% (dotyczy osób fizycznych).


Rekuperator | Rekuperatory | Centrala wentylacyjna EURO 500 | Wielkopolska | Poznań


POWRÓT DO OFERTY

REKU Szymon Sierszulski | Copyright 2011


Projekt wsp�finansowany ze �rodk�w Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Spo�ecznego