Oferta

Rekuperator THESSLA GREEN AirPack Home

THESSLA GREEN

Thessla Green to polski producent kompaktowych central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. Rekuperatory wytwarzane są o oparciu o technologię opracowaną przez własny zespół badawczo-rozwojowy. Dzięki temu urządzenia AirPack to jedne z najnowocześniejszych urządzeń na rynku.

AirPack Home to najnowsza linia urządzeń tego producenta. Centrale te powstały z myślą o małych i średnich domach jednorodzinnych. Zwarta konstrukcja i izolacja o grubości 50 mm pozwala na montaż rekuperatora zarówno w pomieszczeniach technicznych, jak i na niewielkich przestrzeniach poddasza.

Rekuperatory AirPack Home wyposażone są w najnowsze wymienniki przeciwprądowe Recair oraz wysokiej jakości stałoprądowe wentylatory. Podobnie jak cała seria urządzeń AirPack, nowy model Home posiada bardzo rozbudowany modułowy system sterowania Green-T.

AirPack Home - porównanie

Centrale wentylacyjne Thessla Green AirPack Home występują w kilku wariantach wydajnościowych i wersjach z pionowym lub poziomym ułożeniem króćców przyłączeniowych:
Thermoacoustic

Nowy AirPack Home jest 2 razy cichszy.

Nawet najskuteczniejsza i najbardziej oszczędna wentylacja nie zapewnia komfortu jeśli jest głośna. Dlatego w centralach wentylacyjnych AirPack Home dźwięk jest redukowany już w miejscu jego powstawania.


CP - System filtracji powietrza

O 40% skuteczniejsza filtracja powietrza.

Prawidłowo działająca wentylacja domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej 150 m w ciągu roku przetłacza ponad 820 tys. m w ciągu roku przetłacza ponad 820 tys. m powietrza znajduje się około 1 mln cząstek pyłu, które wraz z powietrzem trafią do domu. Pył wpływa negatywnie na zdrowie, pogarsza higienę instalacji wentylacyjnej i przyczynia się do brudzenia ścian i przedmiotów w pomieszczeniach. Osadzający się w wymienniku ciepła pył pogarsza sprawność odzysku ciepła i zwiększa opory przepływu powietrza. Dlatego jedną z najważniejszych funkcji systemu wentylacji jest skuteczna filtracja powietrza.

W centralach wentylacyjnych AirPack Home standardem są dwustopniowe filtry klasy M5 o ponad 40% większej skuteczności niż stosowane w większości central wentylacyjnych filtry klasy G3 oraz G4.

Jeżeli chcesz usunąć z powietrza większość bakterii i 70% pyłu PM2.5 możesz zastosować dodatkowy dokładny filtr kanałowy CleanBox klasy F8.


InFlow

ThesslaGreen InFlow - porównanie

Poziom mocy akustycznej emitowanej do instalacji nawiewnej przy maksymalnej wydajności.

Najbardziej uciążliwy jest hałas emitowany do kanału nawiewnego ponieważ doprowadza on powietrze do sypialni i salonu. W tradycyjnych centralach wentylacyjnych wentylator nawiewny połączony jest bezpośrednio z kanałem nawiewnym. Dlatego powstająca w wirniku wentylatora fala akustyczna odbija się od sztywnej obudowy i przenosi do kanału nawiewnego większość swojej energii.

Centrale wentylacyjne AirPack Home zaprojektowaliśmy w nowatorskim układzie InFlow, w którym pomiędzy wentylatorem a kanałem nawiewnym znajduje się wymiennik ciepła. Dzięki temu, fala akustyczna zanim trafi do kanału nawiewnego musi przepłynąć przez tysiące kanalików wymiennika ciepła tracąc znaczną część swojej energii.

Dzięki nowej konstrukcji AirPacka Home poziom mocy akustycznej w kanale nawiewnym jest o 10dB niższy niż w przypadku tradycyjnych central wentylacyjnych. W odniesieniu do logarytmicznej miary natężenia dźwięku, 10 dB oznacza 10 - krotnie mniejszą moc akustyczną, ponad 3 - krotnie mniejsze ciśnienie akustyczne i 2 - krotnie (o 50%) mniejszą głośność2.


CF - System automatycznej kontroli przepływu powietrza

Nawet o 30% większe oszczędności energii.

Każdy rekuperator osiąga wysoką sprawność odzysku ciepła tylko wtedy, gdy przepływy powietrza są zrównoważone. Tylko wtedy niemal cała energia powietrza wywiewanego z pomieszczeńmoże zostać ponownie wykorzystana do podgrzania powietrza świeżego, nawiewanego zimą do budynku.

System CF jest wbudowanym układem regulacyjnym utrzymującym zadane przepływy masowe powietrza w instalacji wentylacyjnej oraz zapewniającym zrównoważenie tych przepływów niezależnie od chwilowych warunków atmosferycznych i stanu zabrudzenia filtrów.


FPX - System przeciwzamrożeniowy wymiennika ciepła

Ekonomiczna i skuteczna wentylacja bez ukrytych kosztów ogrzewania.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, w wymienniku ciepła każdego rekuperatora zamarza wilgoć wykraplająca się z ciepłego i wilgotnego powietrza wywiewanego z pomieszczeń, blokując przepływ powietrza. Aby temu zapobiec większość central wentylacyjnych podczas mroźnych dni ogranicza przepływ świeżego powietrza przez rekuperator, wyłączając wentylator nawiewny lub znacznie zmniejszając jego wydajność. W pomieszczeniach powstaje wówczas podciśnienie wywołujące niekontrolowany napływ zimnego niefiltrowanego powietrza przez nieszczelności budynku. W konsekwencji, w niekontrolowany sposób rosną koszty ogrzewania i pogarsza się jakość powietrza w pomieszczeniach.

System FPX jest alternatywą do popularnych metod opartych na wyłączaniu lub ograniczania wydajności wentylatora nawiewnego. System w sposób ciągły utrzymuje temperaturę w rdzeniu wymiennika ciepła powyżej 0oC zapewniając zbilansowaną wentylację oraz najniższe możliwe fizycznie zużycie energii nawet podczas największych mrozów.


100% bypass

FreeCooling

Automatyczny, programowany by-pass pozwala w lecie ochładzać pomieszczenia, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w budynku.

Rekuperatory AirPack wykorzystują ciepło powietrza usuwanego z budynku w okresie zimowym do ogrzania zimnego powietrza świeżego czerpanego z zewnątrz. W okresie lata, kiedy powietrze wewnątrz budynku jest chłodniejsze od powietrza zewnętrznego rekuperatory ochładzają powietrze zewnętrzne płynące do pomieszczeń wykorzystując chłód powietrza usuwanego. W ten sposób rekuperatory ograniczają zużycie energii na cele ogrzewania w zimie i klimatyzacji w lecie. Rekuperatory AirPAck robią to ze sprawnością sięgającą 95%. Kiedy w pomieszczeniach, w okresie przejściowym (wiosna, jesień) wymagane jest chłodzenie i równocześnie powietrze na zewnątrz budynku ma temperaturę niższą niż powietrze w pomieszczeniu, wysoka sprawność odzysku energii jest niepożądana i przeszkadza w utrzymaniu komfortu w budynku. Rekuperatory AirPack wyposażone są w programowany, automatyczny bypass pozwalający wykorzystać naturalny chłód powietrza zewnętrznego. Szczególnie ważna funkcjonalnością jest możliwość zadania przez użytkownika wartości temperatur, przy których następuje otwarcie i zamknięcie bypassu oraz granicznych temperatur dezaktywujących działanie bypassu ze względu na oszczędności energii.


Air - niezależny interfejs użytkownika


W odróżnieniu od innych rozwiązań na rynku, w układzie automatyki rekuperatorów AirPack dokonano wyraźnego rozdziały sterownika od Panelu sterowania. System Green-T zintegrowany jest z rekuperatorem. Każda centrala wentylacyjna AirPack wyposażona jest w identyczny wbudowany sterownik, który może współpracować z czterema różnymi panelami sterowania Air stanowiącymi interfejs użytkownika. Cała automatyka znajduje się w centrali, a panele Air mają za zadanie jedynie przekazywać informację pomiędzy użytkownikiem, a sterownikiem i nie przechowują żadnych danych.


AirMobile

System mobilny, który nie wymaga konfiguracji i w pełni zastępuje wszystkie panele sterowania.

System mobilny, który nie wymaga konfiguracji i w pełni zastępuje wszystkie panele sterowania.

AirMobile nie tylko uzupełnia panele sterowania, lecz może je w 100% zastąpić. Ponadto AirMobile to prawdopodobnie najprostszy w montażu system sterowania mobilnego na rynku..


Dwustronna obsługa 100%

Jest tylko jeden AirPack Home ale w pełni dwustronny.

Thessla Green - dwustronna obudowa

W AirPacku Home możesz wymieniać filtry, wysunąć wymiennik ciepła oraz wykonać wszystkie czynności serwisowe z obu stron.


Aktualne cenny wg oferty Thessla Green 07/2017:

Model: Cena:
Thessla Green AirPack Home 300h 7 990 zł netto + VAT
Thessla Green AirPack Home 300v 7 990 zł netto + VAT
Thessla Green AirPack Home 400h 8 590 zł netto + VAT
Thessla Green AirPack Home 400v 8 590 zł netto + VAT
Thessla Green AirPack Home 500h 8 990 zł netto + VAT
Thessla Green AirPack Home 500v 8 990 zł netto + VAT
Sterowniki: Cena:
regulator trójstopniowyPanel AirS (kod 1620000200)
Panel z przełącznikiem 6-położeniowym, przeznaczony do montażu
naściennego w pomieszczeniu. Może być stosowany wraz z pozostałymi panelami.
220 zł netto + VAT
regulator trójstopniowyPanel Air++ (kod 1620000230)
Kolorowy panel dotykowy o przekątnej 4.3” przeznaczony do montażu naściennego. Uumożliwia obsługę wszystkich funkcji systemu sterowania.
880 zł netto + VAT
regulator trójstopniowyPanel AirL+ (kod 1620000220)
Lokalny panel LCD połączony z centralą kablem o długości 1.5 m. Umożliwia obsługę wszystkich funkcji systemu sterowania.
405 zł netto + VAT
regulator trójstopniowyModuł rozszerzający EXPANSION (kod 1610000020)
Zwiększa funkcjonalność sterownika o obsługę urządzeń peryferyjnych.
320 zł netto + VAT
Moduł CF
680 zł netto + VAT
Moduł AirMobile 1100 zł netto + VAT
Filtry: Cena:
Filtry plisowane CleanPad Pure:
Filtry plisowane CleanPad Pure klasy G4 zatrzymywanie pyłu 94-98% - wydłużony czas użytkowania o 60% z wymienną tkaniną prefiltracyjną, pakiet filtrów zawiera dwa filtry
 
Przeznaczenie: AirPack Home 300, AirPack Home 400, AirPack Home 500 158 zł netto + VAT
Dostawa rekuperatora: GRATIS!

Podane kwoty są cenami orientacyjnymi i nie stanowią oferty handlowej
w rozumieniu art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
UWAGA! Do cen należy doliczyć VAT w wysokości 23%. Przy zakupie rekuperatora
wraz z usługą montażu, na całość naliczany jest podatek VAT w wysokości 8%.


Parametry techniczne: AirPack Home 300h AirPack Home 400h AirPack Home 500h
Maksymalny wydatek powietrza 305 m³/h przy 100 Pa 420 m³/h przy 100 Pa 495 m³/h przy 100 Pa
Sprawność odzysku do 95% do 95% do 95%
System przeciwzamrożeniowy System FPX - płynnie regulowana nagrzewnica
Poziom mocy akustycznej emitowanej przez obudowę przy maksymalnej wydajności 57 dB(A) 57 dB(A) 57 dB(A)
Poziom mocy akustycznej w kanale nawiewnym przy maksymalnej wydajności 57 dB(A) 58 dB(A) 59 dB(A)
Wymiennik ciepła 100% przeciwprądowy
Recair o podwyższonej sprawności (technologia RU)
Wentylatory EC
Soler & Palau
EC
ebmpapst GreenTech
EC
ebmpapst GreenTech
Bypass 100% obejścia, izolowany, programowalny
Króćce przyłączeniowe 4 x Ø200 4 x Ø200 4 x Ø200
Wymiary [wys. x szer. x gł.] [mm] 697x1116x555
Waga 66 kg 65 kg 66 kg
Maksymalny prąd pobierany przez urządzenie 0.5 A 0.9 A 1.4 A
Zasilanie 230 V (AC), 50 Hz 230 V (AC), 50 Hz 230 V (AC), 50 Hz

Parametry techniczne: AirPack Home 300v AirPack Home 400v AirPack Home 500v
Maksymalny wydatek powietrza 305 m³/h przy 100 Pa 400 m³/h przy 100 Pa 490 m³/h przy 100 Pa
Sprawność odzysku do 95% do 95% do 95%
System przeciwzamrożeniowy System FPX - płynnie regulowana nagrzewnica
Poziom mocy akustycznej emitowanej przez obudowę przy maksymalnej wydajności 58 dB(A) 59 dB(A) 59 dB(A)
Poziom mocy akustycznej w kanale nawiewnym przy maksymalnej wydajności 57 dB(A) 57 dB(A) 58 dB(A)
Wymiennik ciepła 100% przeciwprądowy
Recair o podwyższonej sprawności (technologia RU)
Wentylatory EC
Soler & Palau
EC
ebmpapst GreenTech
EC
ebmpapst GreenTech
Bypass 100% obejścia, izolowany, programowalny
Króćce przyłączeniowe 4 x Ø200 4 x Ø200 4 x Ø200
Wymiary [wys. x szer. x gł.] [mm] 799x953x554
Waga 66 kg 65 kg 66 kg
Maksymalny prąd pobierany przez urządzenie 0.5 A 0.9 A 1.4 A
Zasilanie 230 V (AC), 50 Hz 230 V (AC), 50 Hz 230 V (AC), 50 Hz


Polecamy:

Rekuperator iZZi 300 ERV

iZZiFAST 300 ERV

Najlepszy rekuperator do małego domu z wymiennikiem entalpicznym (z odzyskiem wilgoci), silnikami EC, automatycznym by-passem i rozbudowaną automatyką.

cena: 4 850 zł netto + VAT*

Rekuperator Thessla Green AirPack Home

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 300/400/500

Najnowszey model polskiego producenta central wentylacyjnych Thessla Green. Model Home to przede wszystkim cicha praca, wysoki odzysk ciepła oraz niski pobór prądu.

cena: 7 990 zł netto + VAT* (AirPack Home 300)

Renovent Excellent

Rekuperator Brink Renovent Excellent 450/400/300/180

Najnowszy model rekuperatora firmy Brink z powiększonym wymiennikiem ciepła oraz automatycznym by-passem i nagrzewnicą wstępną w wyposażeniu standardowym. Centrala występuję w trzech wersjach - o wydatku 400 m³/h, 300 m³/h i 180 m³/h.

cena: od 4 110 zł netto + VAT* (Renovent Excellent 180)

Rekuperator J.E.StorkAir Comfo

Rekuperator Zehnder ComfoAir Q 350/450/600
AerisNEXT 350/450/600

Najnowszy model rekuperatorów Zehnder / Aeris cechujący się bardzo niskim poborem prądu, cichą pracą oraz bardzo dużą wydajnością termiczną.

cena od: 8 721zł netto + VAT* (AERISnext 350 VV Standard TR)

Rekuperator J.E.StorkAir Comfo

Rekuperator Zehnder ComfoAir 350/450/550 Basic/Luxe ERV (J.E.StorkAir Comfo350/450/550, Aeris)

Najwyższej klasy holenderskie rekuperatory z wymiennikami przeciprądowymi (w opcji wymiennik entapliczny), automatycznym by-passem i rozbudowaną automatyką. Jedena z najlepszych central wentylacyjnych na rynku.

cena: 5 920 zł netto + VAT* (Zehnder ComfoAir 350 Basis)

Rekuperator Thessla Green AirPack

Rekuperator Thessla Green AirPack 170f/300/400/650/850

Najnowoczesniejsze polskie centrale wentylacyjne z zaawansowaną automatyką Green-T, silnikami RediCal, wymiennikiem przeciwprądowym oraz układem Direct Return Air Flow.

cena: 6 950zł netto + VAT* (AirPack 300)

rekuperator onyx classic 550

Rekuperator OnyX Classic 550 / Classic 550 II

Wydajna centrala wentylacyjna o maksymalnym wydatku powietrza do 720 m³/h, posiadająca silniki EC oraz wymiennik przeciwprądowy o sprawności do 95%. Przystosowana została do pracy w trudnych warunkach.

cena: od 7 350 zł netto + VAT*

Dospel Luna 200

Rekuperator DOSPEL Luna 200

Mała i prosta centrala wentylacyjna wyposażona w wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy i manualny by-pass. Przeznaczona jest do budynków o powierzchni do ok. 100m2.

cena: 1 300 zł netto + VAT*

Dospel Optimal 400

Rekuperator DOSPEL OPTIMAL 400

Centrala Optimal 400 wyposażona jest w 2 wymienniki krzyżowo-przeciwprądowe, wentylatory prądu stałego oraz posiada system antyzamrożeniowy. Ponadto do centrali dołączony jest w standardzie sterownik z programatorem tygodniowym.

cena: od 3 990 zł netto + VAT*

VORT Prometeo HR 400

Rekuperator VORT Prometeo HR 400 PLUS

Włoska jakość, silniki EC, wymiennik przeciwprądowy, czujniki wilgotności oraz CO2, automatyczny by-pass i bezprzewodowy pilot - to najważniejsze cechy nowej centrali na naszym rynku o wydajności 320m3/h.

cena: 8 400 zł netto + VAT*
czujnik CO2, czujnik wilgotności i bezprzewodowy pilot

VUT mini - tani rekuperator

Rekuperator Vents VUT mini

Ekonomiczny rekuperator o wydajności od 200 do 345 m3/h z aluminiowym wymiennikiem krzyżowym, silnikami prądu stałego (EC) lub zmiennego, systemem przeciwzamrożeniowym i filtrami klasy G4.

cena: od 1 990 zł netto + VAT* (sterownik w cenie)

Brink Renovent Sky

Rekuperator Brink Renovent Sky 150/300 (PLUS)

Nowy model centrali firmy Brink w wersji podwieszanej. Rekuperator posiada wymiennik przeciwprądowy i automatykę sterującą. Ppozwala na maksymalny wydatek powietrza rzędu 300 m³/h.

cena: od 4 950 zł netto + VAT*

UWAGA! Do cen należy doliczyć VAT w wysokości 23%. Przy zakupie rekuperatora
wraz z usługą montażu, na całość naliczany jest podatek VAT w wysokości 8% (dotyczy osób fizycznych).


Rekuperator | AirPack Home| Thessla Green | Czywarto | Nowy AirPack


POWRÓT DO OFERTY

REKU Szymon Sierszulski | Copyright 2011


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego